לצאת לעצמאות

קטגורויות ופוסטים נוספים
אהבתם? שתפו את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

הרגע שיוצאים לעצמאות

הרגע הכי מתסכל שכנראה תחווה בדרך שלך לעצמאות יהיה ככל הנראה אותו הרגע שתספר לאדם הכי קרוב אליך שאתה הולך להיות עצמאי. מכיוון שברגע הזה רוב האנשים מחליטים לוותר על הרעיון ולהמשיך להיות שכירים ולוותר על החלומות שלהם.

"עזוב שטויות , השתגעת , אתה יודע כמה זה מסוכן, יש לך ילדים …. "  לא, זה לא מתוך כוונה רעה – זאת הדאגה שמדברת מהאנשים הכי קרובים אליך אך גם אולי חוסר הבשלות שלהם להיות עצמאיים.

אני מדבר מניסיון אישי ומתוך היכרות עם מאות רבות של עסקים שפגשתי לאורך הדרך כשכיר ובשנים האחרונות כעצמאי. 18 שנים הייתי שכיר, כיהנתי ב 9 תפקידי ניהול רובם תפקידים בכירים, בחברות גדולות אבל מהרגע הראשון שהתחלתי כנציג מכירות שטח D2D לאחר שהשתחררתי מהצבא רציתי להיות יזם. 

 

 אבל כל יום מכרתי לעצמי שלהיות עצמאי זה מסוכן, להיות שכיר זה בטוח- בקיצור הפחד ניטרל כל צעד בכיוון העצמאות שלי. ובכל פעם שעלה בי רעיון למיזם והעזתי לספר עליו למישהו קרוב , מיד קיבלתי את הפידבק הזה שפשוט גרם לי לקבל רגליים קרות- נפש היזם שלי פשוט לא הייתה בשלה.

אבל הבנתי מהר מאד שהמציאות בשנים הקרובות עתידה להשתנות ושהדרך מה אני מוביל את עצמי ואת משפחתי לא עשויה להיות בטוחה ואף יותר מזה, יש בי כל כך הרבה ערך ותועלת להעניק לאנשים רבים שזה יהיה פשוט לא להגשים את הייעוד שלי בחיים.

לפי מחקרים רבים שמתפרסמים ומצביעים על מגמות השינויים בתחום התעסוקה, שווה להתחיל בנתון המזעזע בוא רוב האנשים פשוט לא מאושרים ומסופקים במקום העבודה שלהם. די להתחיל בכך ששיעורי התחלופה של שכירים במקומות עבודה כיום גבוהה מ 85% בכל שנה, תקראו את הנתון ותביני שזה פשוט לא יאומן. אנשים רבים ממצים מהר מאד את הערך שהם מקבלים ממקום תעסוקה, רוצים מהר מהר להתקדם ולהתעשר כדי לחיות את החלום שכל הסביבה שלהם ברשתות החברתיות מוכרת להם . 

 נמשיך בחדירה של בינה מלאכותית שעתידה להחליף מקומות תעסוקה רבים, טכנולוגיות חדשות בתחום התעשייה היצרנים והדפסות התלת מימד אשר עתידות לאפשר לכולנו לייצר בהתאמה אישית כל מוצר  צריכה מצעצועים ועד הדפסת מזון . מספיק לבחון את אלו בכדי להבין כי הסיכוי שיפטרו אותך ממקום העבודה בשנים הקרובות ללא כל אלטרנטיבה אחרת של תעסוקה ,גבוהה  מאי פעם בהיסטוריה ואז מה זה עושה לביטחון שלך? עד כמה זה באמת בטוח ומי כאן המשוגע?

הפתרון הוא לפתוח קודם את התודעה וללמוד בכל דרך אפשרית – אני ממליץ לכם לצרוך תוכן מספרים של חוקרי עתידנות ( לא הרוחניים האקדמיים ), להיכנס להרצאות של גופים מכובדים ביו טיוב, לעקוב בעיקר אחר ערוצים באנגלית או של מובילי דעה בתחום ולספוג השראה שתאפשר לכם לבסס את הביטחון והידע הנדרש למציאות המשתנה ולהתחיל לבנות  את תודעת היזם שלך .

המחשבה שאנחנו לא יודעים כיצד להיות יזמים הינה טעות מובנית של תפיסה , כי הרי כל אדם שכיר הוא כבר עצמאי עם לקוח אחד שמייצר לך 100% מההכנסות והרווח. מה היית חשוב על עסק שהיה אומר לך שיש לו רק לקוח אחד – שזה מסוכן ? שהוא חייב לגייס עוד לקוחות ? זהו בדיוק, הצעד הראשון שלך מתחיל כאן בדיוק , בשורה הזו שאת או אתה קוראים כעת , כי אם  הפנמתם את המשפט הזה, אתם כבר על מסלול התודעה להיות עצמאיים, את תמשיכו לעקוב ולקרוא, אנחנו כבר נראה לכם את הדרך.

אני מתחיל תמיד בלהאמין שזה אפשרי!

0 0 דירוגים
דירוג המאמר
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
View all comments
Open chat
נשמח לשמוע מכם
היי נשמח לשמוע מכם
דילוג לתוכן